Mazda – sportowa historia.

Tags: , ,

width=300Filozofia japońskiej firmy Mazda jest bardzo prosta – auto ma dawać maksimum przyjemności z jazdy. Modele tego producenta cechują świetne parametry, doskonałe trzymanie się drogi, seksowny wygląd. Mazda niemal samodzielnie opracowała nowy typ silnika – czyli silnik Wankla i konsekwentnie wykorzystywała go w swoich autach. Samochody Mazdy mogły stanowić konkurencję dla amerykańskich samochodów typu muscle cars, jednak ich stylistyka była o wiele bardziej wyszukana, a spalanie nieco mniejsze.

Legenda Mazdy rozpoczęła się w roku 1967 od modelu Cosmo Sport. Przypominał on połączenie klasycznego amerykańskiego Chevroleta z przodem rodem z eleganckiego, angielskiego roadstera. Samochód potwierdził, że silnik Wankla jest równie niezawodny, co inne napędy. Model Cosmo sprawił, że Mazdę zaczęto postrzegać tak, jak to ma teraz miejsce.

Kolejny model Mazdy warty przedstawienia to RX-7, który zdobył dużą popularność w Stanach Zjednoczonych. Powstał pod koniec lat siedemdziesiątych i był jednym z najtańszych rozwiązań dla osoby, która pragnęła auta sportowego. Ten model także wyposażono w silnik Wankla. W wyglądzie tego auta na pierwszy rzut oka wysuwa się aerodynamika, opływowy kształt zapewnia redukcję oporów powietrza. Światła są wysuwane, dzięki czemu auto w dzień mogło jeszcze bardziej redukować opór. [więcej w: , getinautopartner, olx samochody nowy sącz ]

Mazda nie obawiała się ani sięgać do wzorów z europejskich samochodów, ani z nimi konkurować. Doskonałym przykładem odwagi projektantów Mazdy jest model MX-5, który przypomina auta bez dachu z Anglii. Okazało się, że sportowy samochód typu kabriolet, w dodatku mieszczący zaledwie dwie osoby, to to, co jest potrzebne na rynku europejskim. Samochody Mazdy są zwykle tańsze niż sportowe samochody światowych potentatów. Mazdy wyposażane są w najlepsze wyposażenie i bezkompromisowe jednostki napędowe. Samochody tej firmy cechuje także sportowe zawieszenie. Mazda wyprodukowała także duży samochód sportowy – jest nim czterodrzwiowy model RX-8, który jest w sprzedaży od 2003 roku.

 

 

 

 

Comments are closed

Powiązane tematy z artykułem: getinautopartner olx samochody nowy sącz otomoto gniezno