System SIM MS (Simms Motor Units Ltd., London)

Tags: , ,

Urządzenia wtryskowe SIMMS z biegiem lat poważnie modyfikowano, w związku z czym trzeba rozróżniać ich cztery podstawowe odmiany, stanowiące właściwie odrębne systemy. Dotyczy to zwłaszcza konstrukcji wewnątrz pomp wtryskowych, oznaczanych przez wytwórnie jako model zasilający. Ujmując ogólnie, urządzenia wtryskowe SIMM S cechuje duże podobieństwo do urządzeń BOSCH.  Pompy wtryskowe SIMMS UNIFLOW produkowano w oparciu o licencje LORANGE (stąd często stosowana również nazwa ĽORANGE-SIMMS), wyposażając je w sekcje tłoczące ĽORANGE wersji V. Natomiast pompy wtryskowe SIMMS PA uważać można już za opracowanie oryginalne, z uwagi na zmodyfikowanie większości części składowych i zastosowanie sekcji tłoczących SIMMS o swoistym uksztaltowaniu główek tłoczków. Tłoczenie Oleju napędowego do wtryskiwacza zaczyna się w chwili, w której obrzeże czoła unoszącego się w góre tłoczka przesłania wyloty kanalików zasilajaeych. Tłoczenie paliwa kończy się, kiedy krawędź śrubowego rowka na główce tłoczka odsłania wlot do kanalika upustowego. Sterowanie dawkowaniem sekcji tłoczącej polega na przekręcaniu tłoczka W cylinderku, co przyspiesza lub opóźnia koniec tłoczenia, podczas gdy początek tłoczenia jest stały, bez względu na ustawienie tłoczka.

Pompy wtryskowe SIMSSPE, produkowane od roku 1952, stanowią praktycznie nowe:rozwiązanie. Z modelu PA zachowano wprawdzie podział obudowy oraz sposób działania sterowania dawkowaniem sekcji tłoczących, lecz wprowadzono wiele {modyfikacji, zastępując m. in. zębatkę sterującą drążkiem sterującym, zaopatrzonym w nastawne widełki. Modele SPE w porównaniu z modelami PA są znacznie lżejsze, prostsze konstrukcyjnie i bardziej odporne na z życie. [więcej w: mercedes zasada otomoto, otomoto olkusz, vb leasing samochody poleasingowe ]

Pompy wtryskowe SIMMS INIPUMP wyróżniają się szczególna zwartością konstrukcji, zastosowaniem stalowych obudow zamiast odlewanych z stopów lekkich i licznymi modyfikacjami w celu ograniczenia wymiarów zewnętrznych i ciężaru. Gdy chodzi układ i budowę, zarówno wersję MINI MEC odśrodkowym regulatorem obrotów, jak i wersję MINIVA z podciśnieniowym regulatorem obrotów, traktować można jako rozwiniecie modeli SPE.

System SPICA. Urządzenia tryskowe SPICA jednoczą w sobie charakterystyczne cechy systemów DEUTZ oraz BOSCH. Sposób pracy i sterowania dawkowaniem sekcji tłoczących jak system DEUTZ, pompy wtryskowe o sekcjach stojących.

Na uwagę zasługuje oryginalne wykonanie mechanizmu sterowania dawkowaniem sekcji tłoczących. Do zamiany posuwistego ruchu drążka sterującego na obrotowe ruch tulei pokrętnych i sprzężonych z nimi tłoczków pojedynczych zabierakach służą jednoramienne dźwigienki zaciśnięte na tulejach pokrętnych. Regulacja dawkowania sekcji tłoczącej polega na przekręceniu o odpowiedni kąt jednoramiennej dźwigienki w stosunku do tulei pokrętnej (po uprzednim zluzowaniu śruby ściągającej).

Comments are closed

Powiązane tematy z artykułem: mercedes zasada otomoto otomoto olkusz vb leasing samochody poleasingowe