System PAL (Motorpal, CSRS)

Tags: , ,

Sterowanie dawkowaniem sekcji tłoczącej ĽORANGE, bez względu na wersję, polega na przekręcaniu tłoczka w cylinderku, wskutek czego wcześniej lub później kończy się tłoczenie paliwa do wtryskiwacza. Początek tłoczenia jest stały i nie zależy od ustawienia tłoczka w cylinderku.

System PAL (Motorpal, CSRS). Sposób działania i sterowania dawkowaniem sekcji tłoczących — jak system BOSCH. Jedyną charakterystyczną odrębnością konstrukcyjna sekcji tłoczących PAL jest oryginalne wykonanie tłoczków, zaopatrzonych w nasadzane i zawalcowane zabieraki o pojedynczych lub podwójnych ślizgaczach. Natomiast rodzaje i kształty geometryczne główek tłoczków i cylinderków sekcji tłoczących PAL oraz BOSCH, podobnie jak i szczegóły znacznej większości części urządzeń wtryskowych, są dokładnie jednakowe. [więcej w: mercedes zasada otomoto, otomoto olkusz, vb leasing samochody poleasingowe ]

BOSCH. Odrębności i modyfikacje w stosunku do systemu BOSCH ograniczają się w zasadzie do przeróbek i zmian wynikających z dążności do obejścia ograniczeń patentowych, z jednoczesnym wykorzystaniem szczegółów konstrukcji innych systemów (np. DECKEL), Kompletne podzespoły P. M. i BOSCH są z reguły w pełni zamienne. Wśród charakterystycznych modyfikacji na wzmiankę zasługuje oryginalne wykonanie zabieraków tłoczkow sekcji tloczacych oraz stosowanie par zaworków kulkowych zamiast zaworków odcinających.

W eksploatacji spotyka się najrozmaitsze wersje urządzeń wtryskowych P. M., często łączące w sobie cechy różnych systemów. Z reguły jednak stosowane są sekcje tłoczące o sposobie działania i sterowaniu dawkowaniem wg systemu BOSCH.

System SIGMA-CMS (Sigma et Precision Mócanique-Labinal). Uniwersalne urządzenie wtryskowe, produkowane przez kooperujące wytwórnie, bazowane na rozwiązaniach konstrukcyjnych systemu P. M., czyli jedna z odmian pochodnych systemu BOSCH. Na uwagę zasługuje zwartość konstrukcji pompy wtryskowej oraz oryginalne wykonanie odśrodkowego regulatora obrotów, którego wirujące ciężarki wykonane są w postaci swobodnych kul.

Comments are closed

Powiązane tematy z artykułem: mercedes zasada otomoto otomoto olkusz vb leasing samochody poleasingowe